1Engineer'sDailyNotes

زیر شمشیر غمش رقص کنان بایدرفت کانکه شد کشته ی او نیک سرانجام افتاد

1Engineer'sDailyNotes

زیر شمشیر غمش رقص کنان بایدرفت کانکه شد کشته ی او نیک سرانجام افتاد

قبلا توی این قسمت اسم رشته و دانشگاه و اینجور چیزها بود. از این گفته بودم که چقدر به موسیقی و ادبیات علاقه دارم. و یه سری دیتای دیگه. بعد از این که این بچه رفت توی چهار سال دیدم بودن اون توضیحات همچین مهم هم نیستا...راستی... اعتقادی به عوض کردن اسم بچه ندارم وگرنه حتما این کارو میکردم :)) یه خورده پستا رو زیرُ رو کنین همه چی دستتون میاد...

پربیننده ترین مطالب
پیوندها

یار دبستانی من

چهارشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۲۶ ب.ظ
و طبق معمول هر ساله گروه سرود و موسیقی راه افتاده است٬چرا که هر کسی ساز خود را به دست و دهان و لنگ و پاچه گرفته و مینوازد ... 
مثل هر سال عده ای میروند روی صحنه...خیر سرشان کلی هم تعلیم دیده اند اما هیچ...که اگر هیچ نبود ما الان به جای گروه سرود ٬میبایست بزرگترین ارکستر سمفونی دنیا به نظر میرسیدیم ...
گروه سرود محمود...گروه سرود حسن!
اینها که نغمه ی خود خوانند و از صحنه روند٬این فقط صحنه هست که روز به روز به زوال کشیده میشود...فقط منو تو هستیم که روی این صندلی های خشک و چوبی و فرتود این سالن تئاتر٬ نمایش٬گروه سرود و یا هر چه که تو بگویی ٬نشسته ایم و سوی  چشممان به اجبار به این نمایش دوخته شده...به اجبار گوش میدهیم...به اجبار میبینیم.
اخر کسی که روی صندلی تئاتر نشسته مگر میشود که نبیند و یا نشنود!!!
هوا...امان از هوای غبار الود و کثیف...به معمولیها اجازه سیگار کشیدن در سالن داده نمیشود چون لاضرره و لاضراره فی الاسلام!!!هر چه بوی مشمئز کننده هست مال همان عوامل پشت صحنه هست .
چون وقتی یکی شان به نزدیکاهای صندلی ما امده بود٬گرچه غرق در  ادکن  perfum و یا extraite سی الی چهل در صد بود ولی بازهم دهانش بوی سیگار میداد.کثافت خیلی هم پفک خورده بود...از زردی دندانهایش معلوم بود...کثافتهای مرض هر چه پفک و چیپس و الوچه و پپسی هست را تنها تنها خودشان میخورند...به ماها نمیرسد...چرا که بوفه ارث پدری پدری پدری ....انهاست.
همینها میبینی که در صندلیهای جلو نشسته اند و کف و جیغ و دست و هورا میزنند ٬به همین ها هم بعضی موقع ها ادامس موزی پرت میکنند...به هر حال هر چقدر هم گروه سرود ها "یه توپ دارم مربعی هست میزنم اسمون زمین نمیاد" و از اینها اجرا کنند٬ باید کس انی باشند که بگویند:یه بار دیگه٬یه بار دیگه٬یه بارفایده نداره...چهار سال!!! چهار سال!!!
با ادامس موزی کار این گروه حل هست...اینجوری دهانشان را میبندند...ببخشید منظورم این است که با ادامس موزی دهانشان را مشغول میکنند!!!
گروه دیگری هستند که نه ادامس میخورند و نه مثل ما صندلی چوبی و خشک و فرتود سالن را مک میزنند و نه مثل ان یارو کثافت مرض پفک میخورند...این دسته چهارم همین بازیگر ها و دلقکها هستند که روی خود صحنه هستند.همینها که بعضی موقع ها هم٬ مثل الان اواز میخوانند و به لنگ و پاچه شان الت موسیقی اویزان است!اینها چلوخورشت قیمه بادمجون میخورند!!! هر چه باشد قربشان بیش از دسته های قبلی است...خدا وکیلی این همه دلقک بازی و راست و دروغ کردن انرژی میخواهد!
گرچه نمایش نامه و متن سرودهای اجرایی از نویسندگان پشت پرده است و کارگردان کس دیگری است٬ولی خوب بلاخره اینهاهم باید سهمی از اشپزخانه داشته باشند یانه!!! به هر حال باید چیزی هم به حلقوم اینها پرت شود!!!
بگذریم...بگذریم که چون گذشتن ٬تنها کاری است که از دست منو تو سماق مک بر میاید...
صحنه و سالن مدتهاست که جای ماندن نیست...تک تک انها که نخواستند سوی چشمشان اینها را ببیند و گوششان بشنود رفتند٬و اگر هم ماندند و خواستند بروند روی صحنه و شاهنامه اجرا کنند٬گرفتنشان بردنشان و پودر سیمان به گوش و حلق و چشمشان اسپری کردند تا قدر این خیره شدن سوی چشم به صحنه را بدانند!!! 
ما که عادی هستیم ولی از من به تو نصیحت...
توی این بلوا به حرف کسی گوش نده چرا که اگر خودش بازیگر نباشد حرص رفتن پسرخاله چلوخورشت بادمجون خورش را به روی صحنه میزند.بعضا از همان پپسی خورهاست!
و شاید هم یک ادامس جونده اسمان جل...یک دست اویز احمق!
اخر کارگردان و نویسنده که از سر سفره بره بریان پیش تو نمیایند...ای یار دبستانی من!موافقین ۳ مخالفین ۰ ۹۴/۱۱/۲۸
مهسا .م

نظرات  (۴)

اگه خواستی این آهنگ از استاد حامد نیک پی رو گوش بده . یار دبستانی دیگه قدیمی شده . البته نمیدونم سبکش رو دوست داری یا نه . اسمش آتش درون هست


http://dl.irmp3.ir/data/song/Hamed_Nikpay-Atashe_Daroun-%28WWW.IRMP3.IR%29.mp3
این اجرا با تمام عرض و طولش هم ارائه شد اما تو نیامدی!
۲۹ بهمن ۹۴ ، ۰۱:۴۷ نفس نقره ای
حالا تو خودت رو ناراحت نکن!
ما گوش استماع نداریم لمن تقول عزیز من ؟لمن تقول؟
مشکل اینجاست که یه سری از این بقول شما ادامس جونده ها ودستاویزها ادمای خیلی باسوادین(منظورم علم ودانایی نه مدرک) ادم واقعا تعجب میکنه
خدا خودش عاقبت مارو بخیر کنه
:)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی